שובר זיכוי במקום החזר כספי על ביטול עסקה

בואו להיות חברים שלנו, הצטרפו אל מועדון קנה לי SHOP הרשמי:
קהילת פייסבוק | ערוץ טלגרם | ערוץ וואטסאפ
והתעדכנו במבצעים והטבות בלעדיות!

המחיר השתנה? המוצר לא זמין? פנו אלינו כאן כדי לעדכן

לעיתים לנו כצרכנים אין זכות לקבל החזר כספי על ביטול עסקה, במקרה כזה ייתכן מאוד וניהיה זכאים לקבל מבית העסק שובר זיכוי לקניה עתידית. השובר מאפשר לנו לקנות את המוצרים במקום תשלום כספי.

הנה מה שאתם חייבים לדעת.

מה זה שובר זיכוי?

שובר זיכוי הוא שטר או מסמך שווה כסף המאפשר לנו לקנות איתו מוצרים אצל בית העסק, במקרה שאיננו זכאים לקבל החזר כספי על ביטול עסקה והחזרת מוצרים. יש כמה סיבות מדוע איננו זכאים להחזר הכספי – למשל עבור מוצרים שלא ניתן להחזיר או עבור החזרה לאחר המועד האחרון.

במקרה כזה שאין זכאות לקבלת החזר כספי, העוסק (בית העסק) לעיתים קובע תנאים במדיניות החזרת מוצרים בעניין שובר זיכוי במקום החזר כספי. המדיניות קובעת מקרים כאלו או אחרים, לגבי החזרת מוצרים וזיכוי הצרכן, והכל בכפוף להוראות הדין.

סיבה נוספת מדוע שובר זיכוי לעיתים טוב יותר, הוא משום שבמקרה של החזרת מוצרים וביטול עסקה, בית העסק יכול לנכות דמי ביטול מסכום ההחזר הכספי. אבל באמצעות השובר, יינתן מחיר מלא של העסקה.

פרטים וכללים לגבי שובר זיכוי

אחד התנאים הוא כי שובר הזיכוי שהצרכן זכאי לקבל הוא שובר באופן מודפס או כתוב, כך שמה שכתוב בו לא יכול להימחק. הצרכן לא חייב להציג קבלה או חשבונית, והעסק לא רשאי להתנות, כאשר אנחנו מממשים עם שובר הזיכוי.

סכום שובר הזיכוי חייב להיות הסכום המקורי של העסקה והתוקף שלו למשך שנתיים לפחות מיום המסירה לצרכן.

כמובן שאסור לציין תנאים מגבילים בשובר הזיכוי, אלא אם אושרו לפי הדין. מידע זה חייב להיות מובלט בשובר הזיכוי.

איך מקבלים ומממשים שובר זיכוי?

כאשר הצרכן מנסה להחזיר מוצרים לאחר תום המועד או מוצרים אחרים שלא ניתן לקבל עליהם החזר כספי, אפשר לבקש מבית העסק לקבל שובר זיכוי לקניית מוצרים אחרים אצל בית העסק.

כדי לממש את השובר, פשוט צריך לגשת אל בית העסק ולקנות שם את המוצר הרצוי. אם שווי המוצרים נמוך מערך השובר, אז הצרכן יכול לקבל שובר זיכוי על ההפרש או במזומן (אם ההפרש הוא 5% או 100 ש"ח, הסכום הנמוך).

אגב, אותם תנאים חלים גם לגבי שובר מתנה.

הערה: המידע המוצג כאן באתר הוא בגדר המלצה בלבד. החנויות ו/או המוצרים עשויים להשתנות ולהתעדכן מעת לעת והם יכולים שלא להיות זמינים או פעילים. ככל שמצויין פרטי מחירים של מוצרים או שירותים, הרי שהם נכונים נכון למועד פרסום התוכן, והמחירים כאמור עשויים להתעדכן מעת לעת. בעניין מחירים במטבע זר, ההמרה נעשית על בסיס השער היציג האחרון של בנק ישראל נכון למועד פרסום התוכן. אתר זה אינו מוכר מוצרים ולפיכך הקנייה וההתנהלות מול החנות היא על אחריות המשתמש בלבד. אם יש בעיה, נשתדל לסייע במידת האפשר והיכולת. התמונות והסרטונים באדיבות היצרנים, המותגים, היבואנים או האתרים והחנויות המוכרים את המוצר. המידע המופיע בעמוד המוצר מבוסס על המידע המופיע אצל היצרן, המותג, היבואן או החנות בה המוצר נמכר ולכן האחריות על נכונות המידע היא עליהם. ברכישת מוצרים מחוץ לארץ, מומלץ לוודא התאמה לתקנים בישראל, לרבות אישורים או רישיונות נדרשים.
בואו להיות חברים שלנו, הצטרפו אל מועדון קנה לי SHOP הרשמי:
קהילת פייסבוק | ערוץ טלגרם | ערוץ וואטסאפ
והתעדכנו במבצעים והטבות בלעדיות!

המחיר השתנה? המוצר לא זמין? פנו אלינו כאן כדי לעדכן

הרשמה לקבלת עדכונים במייל

נשלח לכם דילים, מבצעים והטבות

קניות באינטרנט - קנה לי
Logo