מחיר הדלק בישראל – מחירי דלק עדכני עבור החודש הבא

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

צורכים דלק עבור הרכב שלכם? כדאי מאוד לדעת מהו מחיר הדלק בחודש הבא, מחיר עדכני בפיקוח ממשלתי כפי שמפורסם בהתאם להוראות הדין בישראל. ישנם מחירי דלק מפוקחים וישנם לא.

כאן אנחנו מסבירים לכם את הכל.

מהו מחיר הדלק?

מחיר הדלק בישראל כיום הוא יותר נכון מוגדר בתור מחיר בנזין 95 אוקטן, מכיוון שזה מחיר דלק יחיד המפוקח במחירי צרכן. מחיר הדלק בישראל מפוקח על ידי הממשלה לפי הוראות הדין, או ליתר דיוק לפי צו פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירים מרביים בתחנות תדלוק).

המשמעות היא שמחיר הבנזין הוא מפוקח ונקבע לגביו מחיר מירבי שאפשר לגבות מהצרכן הסופי. מחירי דלק שהם זפת או מזוט כבד 3.5% גופרית, גם מפוקחים אך הפיקוח נעשה ברמת מחיר בפתח בית הזיקוק שאינו כולל את שאר הרכיבים.

מחירי הדלקים הבאים לא מפוקחים: סולר לתחבורה או להסקה, קרוסין, גז פחמימני מעובה (גפ"מ) (גז בישול), נפטא וגם מזוט קל. בנוסף, אין גם פיקוח על שמנים לרכב כמו שמן ברקס, הגה ועוד.

מחיר הדלק (בנזין 95 אוקטן) נקבע לפי שקלול ממוצע מחירי הבנזין באירופה ב-5 ימי המסחר בבבורסה, שהם לפני 2 ימי העבודה האחרונים בכל חודש. המחיר הזה מוכפל בשער חליפין ואז נוספים ההוצאות האחרות והמיסים.

מחיר הדלק מתעדכן בחצות הלילה שלפני יום העבודה הראשון (יום עסקים) בכל חודש. לרוב זהו ה-1 בחודש, אך במקרה של שבתות או חגים, המחיר נקבע עם צאת החג או השבת.

ממה מורכב מחיר הדלק?

הנה הם הרכיבים של מחיר הדלק (בנזין 95 אוקטן), המחיר המירבי:

  • מחיר שער בית זיקוק – מחיר מירבי שבית זיקוק לדלק רשאי למכור לתחנות הדלק בישראל. המחיר המירבי הזה נקבע בהתאם לרמת מחירי הדלק באירופה (CIF W MED עם תוספות) בהכפלה בשער החליפין.
  • מרווח השיווק – סל הוצאות השיווק של חברות תחנות בדלק אשר מפוקח לפי דין.
  • מס בלו – מס עקיף המוטל על מוצרים שונים דלק, טבק ואלכוהול.
  • מס ערך מוסף (מע"מ) – מס שמוטל על הצרכן הסופי לפי חוק וגובהו 17%.

בנוסף למחירים אלו, חברות הדלק יכולות לגבות תוספת עבור שירות מלא ורק אם הוא ניתן. שירות מלא הוא שירות הניתן על ידי מתדלק.

מחירי דלק בישראל

להלן מחירי הדלק המרביים בתחנות הדלק השונים בתקופה האחרונה:

בנוסף, קיים מחיר תוספת שירות מלא שהוא 0.21 ₪ כולל מע"מ (כלומר, 0.18 ₪ לפני מע"מ מחיר אילת).

רוצים לשאול שאלה בנושא קניות באינטרנט, מחפשים מוצר, רוצים להתעדכן?
הצטרפו לקהילת הפייסבוק בחינם

מועדון הצרכנות של קנה לי

הצטרפו בחינם וקבלו קופונים, מבצעים, עדכונים, טיפים ועוד.